Carré MEDICAL NITRILOVÉ rukavice 100ks EN455 EN374 - vel.M

KO13ZM46
Neohodnoceno

 • Skladem - ihned k odeslání
  Můžeme doručit do: 25.10.2021
469 Kč
Kategorie: Rukavice
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg
 

CERTIFIKÁTY VE FOTO A KE STAŽENÍ ZDE ...

Jednorázové rukavice Carré Sensitive vyrobené z nitrilového kaučuku. Tenká rukavice má dobrý pocit na prstech a konečky prstů mají strukturovaný povrch. Pružný materiál se dobře přizpůsobí ruce.

 • Jednorázový
 • Bez pudru
 • Bez Latexu
 • Modrý
 • Velikosti: S - XL
 • Označení CE v souladu se směrnicí EU 89/686 / EHS kategorie I.
 • AQL 1.5 v souladu s požadavky harmonizované normy EN 455-1
 • EN 374

 

 

 

 

FAQ - Používání rukavic jako ochrana proti viru

 

Abyste dosáhli optimální ochrany před rukavicemi, ujistěte se, že víte, které rukavice máte použít a jak je používat. Abychom vám pomohli, shromáždili jsme některé z nejčastěji kladených otázek ohledně rukavic jako ochrany proti virům.

 

Co bych měl hledat, abych byl chráněn?

Musíte zkontrolovat, zda jsou rukavice testovány podle EN455.

Rukavice lze také vyzkoušet jako osobní ochranné prostředky. Zde uvidíte symbol CE následovaný CAT II nebo CATIII. Níže bude ikona s názvem EN374-5 s VIRUSem. To znamená, že rukavice byly testovány a zkontrolovány třetí stranou.

Mějte také na paměti, že vyšetřovací rukavice nerozkládají viry a bakterie, pouze působí bariérou mezi vaší pokožkou a virem nebo bakteriemi. Uvědomte si proto, že rukavicí můžete pohybovat viry a bakterie. Rukavice měňte co nejčastěji, abyste zabránili šíření virů a bakterií.

 


Které rukavice mě chrání před viry?

Prvním krokem je zajistit, aby měl dávkovač na krabici napsané „lékařské vyšetřovací rukavice“.

Druhým krokem je kontrola, zda jsou na dávkovačích zdravotní rukavice EN 455. EN 455 nemá žádnou ikonu, proto ji obvykle najdete napsanou na krabici. Rukavice testované podle lékařské testovací normy EN 455 část 1-4 ukazují, že rukavice jsou vhodné pro použití v lékařství. 

Můžete použít všechny lékařské vyšetřovací rukavice z nitrilu, latexu a vinylu. Uvědomte si však, že po delším používání vinylových rukavic se materiál prodlužuje a vytváří póry, což umožňuje virům nebo bakteriím proniknout do rukavice. Proto ABENA doporučuje nitril nebo latex jako nejbezpečnější variantu. ABENA doporučuje nosit vinyl pouze na krátkou dobu.

 


Mohu používat latexové a nitrilové rukavice stejně?

Ano. Oba typy rukavic budou často testovány proti stejnému viru podle normy EN374-5 VIRUS.

Je důležité dávat pozor na ikonu na zadní straně krabice. Pokud se pod symbolem slovo VIRUS neobjeví, byly testovány pouze na bakterie a houby. Všechny lékařské nitrilové a latexové rukavice ABENA byly testovány proti virům podle normy EN374-5.

 


Mám rukavice před použitím dezinfikovat?

Ne! Dezinfekce rukavic nikdy není dobrý nápad.

Dezinfekce rozbije povrch rukavice a umožní virům a bakteriím proniknout na povrch.

Před nasazením rukavic se také ujistěte, že máte úplně suché ruce, zvláště pokud jste si před použitím ruce dezinfikovali. Před nasazením rukavice musí být alkohol suchý. Pokud jsou ruce velmi vlhké alkoholem, můžete riskovat rozbití povrchu rukavice, což by usnadnilo jejich zlomení při nasazování.

 


Jak dlouhá je doba průniku viru na rukavici - lze určit dobu?

Závisí to na kontextu, ve kterém se rukavice používají, a proto není možné určit dobu permeace ve vztahu k použití rukavice proti viru.

Rukavice nebyly ve stanovenou dobu testovány na viry. Chemické látky, jako je formaldehyd, byly testovány a indikovány s dobou průniku, ale pro testování virů to není možné.

Pokud se během používání vyskytují chemikálie, věnujte zvláštní pozornost době průniku dostupné pro různé chemikálie. Časy průlomu můžete zkontrolovat v datových listech ABENA.

Proto ABENA doporučuje měnit rukavice co nejčastěji a po každém úkolu. Nenoste rukavice několik hodin.

 


Lze použít všechny rukavice jako ochranu?

Ne všechny rukavice nabízejí ochranu před viry, proto byste měli vždy hledat správné symboly.

Například PE (plastové) rukavice, které jsou často vidět na čerpací stanici nebo v obchodech s potravinami, fungují pouze jako fyzická bariéra, která vás ochrání před přímým kontaktem s rukama. Nechrání před viry a bakteriemi a nelze je srovnávat s lékařskými rukavicemi.

Protože pro tyto rukavice z PE neexistuje žádný zkušební standard, není zaručeno, že budou odpovídat kvalitě požadované lékařskými rukavicemi. Tyto rukavice mohou mít otvory nebo jiné nižší faktory, které umožňují viru proniknout přes bariéru rukavice.

Při používání tohoto typu rukavic z PE nebo TPE je proto obzvláště důležité si umýt ruce a přijmout zvláštní opatření.


Je v pořádku znovu použít rukavice?

Ne! Jednorázové lékařské rukavice by nikdy neměly být znovu použity. Po použití rukavice vždy zlikvidujte.

Neexistuje žádná záruka za kvalitu znovu použitých rukavic. Po použití rukavice může dojít k degradaci rukavice, i když to není vidět pouhým okem. Použitá rukavice byla v kontaktu s různými povrchy a neexistuje žádná záruka za to, jak byly rukavice skladovány, což by vás jako uživatele mohlo poškodit.

Kromě toho by se jednorázové lékařské rukavice nikdy neměly umýt a vysušit s očekáváním jejich opětovného použití.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.