Prom-in Vita Solution - 60 kapslí

Neohodnoceno
Značka: Prom-in

Základní řešení pro tvé zdraví.
Vita Solution je exkluzivní multivitamínový doplněk s minerály formulovaný tak, aby poskytoval mikroživiny, které potřebují nejen těžce trénující sportovci, ale i ti jejichž cílem je optimální zdraví a dlouhověkost.
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání
Můžeme doručit do:
30.5.2023
Kód: 2954
449 Kč
Prom-in Vita Solution - 60 kapslí
Neohodnoceno
Značka: Prom-in
1054 1000x1000 vitasolklasik 2020
Novinka

Popis produktu:

Doplněk stravy

Profesionální produkt, který obsahuje komplex vitamínů a minerálů v optimálním poměru a formě tak, aby pokryl zvýšenou potřebu mikroživin zatěžovaného organizmu.

SLOŽENÍ 

       BETA-KAROTEN (VITAMIN A)

Hraje důležitou roli v udržení zdraví očí, pokožky, zubů, kostí a sliznic. Právě díky působení na sliznice pomáhá v prevenci onemocnění dýchacích cest, které často vedou k výpadkům v trénincích.

VITAMINY B-KOMPLEXU

Ve sportu jsou tyto vitaminy poměrně klíčové, pracují jako kofaktory tvorby energie. Sportovci mají výrazně vyšší nároky na jejich příjem.

VITAMIN C

Tento známý antioxidant je důležitý pro imunitní funkce a tvorbu kolagenu. Podporuje mimo jiné také produkci oxidu dusnatého (NO). Sportovci potřebují prokazatelně vyšší dávku tohoto vitaminu, nicméně nadměrný příjem působí na tělo negativně. Jak potvrdily nedávné studie, příjem nad 1000 mg denně může vést ke zhoršení svalové vytrvalosti a brzdit svalový růst. Na základě všech doposud známých poznatků jsme nastavili optimální dávku tak, abyste mohli využít jeho benefity bez negativních vlivů.

VITAMIN E

Má rozhodující vliv při regeneraci po tvrdém tréninku a hraje také nemalou roli v prevenci kardiovaskulárních chorob. Náš Vita Solution obsahuje vitamin E výhradně v organické formě D-alfa-tokoferolu. Ten je výrazně lépe vstřebatelný než syntetické formy nazývané DL-alfa-tokoferoly, které jsou také diskutovány jako potenciálně karcinogenní.

VITAMIN K2 MK-7

Vitamin K ve Vita Solution naleznete pouze v biologicky aktivní formě vitamínu K2-MK7. Tato forma jednoznačně nabízí nejvyšší biologickou aktivitu a bio dostupnost ze všech forem vitaminu K. Je zcela zásadní pro funkci enzymů, jež se podílejí na fixaci vápníku v kostek. Považuje se za důležitého synergistu vitaminu D a podílí se na zachování optimální hladiny testosteronu.

CHROM PIKOLINÁT

Zcela zásadní prvek pro správnou funkci metabolismu a optimalizaci funkce inzulinu. Chrom je nutné doplňovat především u sportovců, protože trénink zvyšuje jeho ztráty a nedostatek by mohl negativně ovlivnit nárůst svalové hmoty a redukci tuku.

MĚĎ

Důležitý minerál pro udržování zdravých kostí, nervů a kardiovaskulárních orgánů, stejně jako pro imunitní funkce. Hraje důležitou roli v produkci energie, je synergistou železa a tím podporuje transport kyslíku. Některé výzkumy dokonce naznačují, že může zvýšit produkci růstového hormonu. Zde je vhodné zmínit vztah zinku a mědi. Příliš mnoho mědi a současný nedostatek zinku se považuje za rizikový faktor pro vznik únavového syndromu. Právě proto doporučujeme zařadit suplementaci zinkem, avšak kvůli optimální absorpci užívejte zinek v jinou denní dobu než Vita Solution.

JÓD

Rozhodující prvek pro optimální funkci štítné žlázy. U nás Středoevropanů je riziko nedostatku jódu vyšší, jelikož pravidelně nekonzumujeme ryby. Vita Solution obsahuje základní dávku jódu.

MANGAN

Klíčový minerál pro řadu funkcí v těle včetně tvorby testosteronu a přestavby pojivové tkáně.

MOLYBDEN

Minerál důležitý především pro detoxikaci ledvin. Diskutuje se také o jeho pozitivním vlivu na prevenci kardiovaskulárních chorob a rakoviny. Existuje dokonce důkaz, že molybden může pomoci předejít některým kardiovaskulárním chorobám a zmíněné rakovině.

SELEN

Stopový minerál, který pomáhá stabilizovat hladinu hormonů štítné žlázy a je také důležitý pro imunitní funkce. Mimoto je zásadní pro dobrou funkci jater. Studie naznačují, že selen podporuje svalovou kontrakci a tím sílu. Vita Solution obsahuje extra dávku selenu v chelátové vazbě na aminokyselinu methionin.

Benefity:

  • B-komplex ve zvýšené dávce pro aktivní sportovce
  • 2 500 IU vitaminu A, kterého zdrojem je pouze beta-karoten
  • 100 IU vitaminu E ve formě organického d-alfa-tokoferolu 
  • 37,5 μg vitaminu K2 MK7
  • 100 μg pikolinátu chromu
  • 1 mg piperinu pro zvýšení absorpce

Dávkování:

1x denně 1 tableta, ideálně ráno nebo večer společně s jídlem, zapít dostatečným množstvím vody

balení obsahuje 60 tablet.

Složení:

Směs vitamínu a minerálních látek [vitamin c (kyselina l-askorbová), vitamin e (d-alfa-sukcinát kyseliny tokoferolové), železo (fumaram železnatý), vitamin b1 (thiamin hydrochlorid), cholin (cholin bitartrát), vitamin b6 (pyridoxin hydrochlorid), kyselina pantothenová (d-pantothenát vápenatý), niacin (nikotinamid), vitamin b2 (riboflavin), selen (l-seleno methionin), inositol, mangan (citronan manganatý), měď (glukonan měďnatý), beta karoten (beta-karoten), extrakt z černého pepře, chrom (pikolinát chromitý), kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová), jód (jodid draselný), molybden (molybdenan sodný), vitamin k2 (menachinon mk-7), vitamin d3 (cholekalciferol), biotin, vitamin b12 (methylkobalamin)]; plnidla: mikrokrystalická celulóza, oxid křemičitý; stabilizátor: vnitřně zesíťovanásodná sůl karboxymethylcelulózy; leštící látky: hydroxypropyl methylcelulóza, včelí vosk, karnaubský vosk; protispékavá látka: stearan hořečnatý; glycerol.

Funkční složky:

  1 tableta
Beta karoten 1500 μg
(188 % RHP*)
Vitamín C

125 mg
(156 % RHP*)
Vitamín D3

25 µg
(500 % RHP*)
Vitamín E

86 mg
(718 % RHP*)
Kyselina listová

100 µg
(50 % RHP*)
Biotin 25 µg
(50 % RHP*)
Vitamín B1

10 mg
(909 % RHP*)
Vitamín B2

10 mg
(714 % RHP*)
Niacin 10 mg
(63 % RHP*)
Kyselina pantothenová

10 mg
(167 % RHP*)
Vitamín B6

10 mg
(714 % RHP*)
Vitamín B12

15 µg
(600 % RHP*)
Vitamín K2

37,5 µg
(50 % RHP*)
Chrom

100 µg
(250 % RHP*)
Jód

75 µg
(50 % RHP*)
Mangan

1 mg
(50 % RHP*)
Měď

0,5 mg
(50 % RHP*)
Molybden

25 µg
(50 % RHP*)
Selen

50 µg
(91 % RHP*)
Železo

9 mg
(64 % RHP*)
Cholin

5 mg
Inositol 5 mg
Extrakt černého pepře 1 mg

 

(* referenční hodnota příjmu průměrné dospělé osoby)

Upozornění:

zapití nejsou vhodné alkoholické a mléčné nápoje. ukládejte mimo dosah dětí. nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. nepřekračujte doporučenou denní dávku. skladujte v suchu při teplotě do 25°c. dbejte na dobré uzavření obalu.  výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným užíváním nebo skladováním. doplněk stravy nenahrazuje pestrou stravu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny
Hmotnost: 0.1 kg
Země Původu: Česká Republika