PureGold Koenzym Q10 - 60 Kapslí

Neohodnoceno
Značka: Puregold

Složení doplňku stravy v kapslích Q10 se 100 mg koenzymu Q10 a 2,9 mg vitamínu E na porci.

Dostupnost Skladem - ihned k odeslání
Můžeme doručit do:
3.10.2023
Kód: 3394
349 Kč
PureGold Koenzym Q10 - 60 Kapslí
Neohodnoceno
Značka: Puregold

Doplněk stravy Puregold Koenyzm Q10 v kapslích

Koenzym Q10:

Koenzym Q10 je sloučenina, která je esenciální pro většinu našich buněk v těle. Její význam spočívá v tom, že se podílí na mnoha důležitých biologických procesech. Z nich klíčové jsou především ty, které souvisejí s tvorbou energie z přijaté stravy.

Koenzym Q10 známe také pod názvem ubichinon, přičemž je ve velké míře podobný vitamínům. Naše tělo si jej dokáže vyrábět samo a zároveň i uskladnit pro budoucí použití. Nachází se zejména v játrech, ledvinách a srdci. To znamená v orgánech, které spotřebovávají větší množství energie. Vyšší hladiny koenzymu Q10 naznačují, že člověk žije zdravěji a s předpokladem pro delší život.

Účinky:

  • Reguluje metabolismus - je nezbytným pro výrobu energie, která je potřebná pro práci všech našich buněk. Tím, že se přímo podílí na výrobě energie pro buňky (ATP), reguluje také celý metabolismus a jeho energetický výdej.
  • Chrání srdce - s poklesem hladiny koenzymu Q10 klesá i množství energie, které jsou schopny mitochondrie produkovat. A to je problém hlavně pro naše srdce, které té energie potřebuje hodně. Jeho pravidelné doplňování proto může pomoci ke zlepšení celé kardiovaskulární činnosti a pomoci při problému s vysokým krevním tlakem.
  • Stimuluje energetické procesy v buňce - nízké hladiny koenzymu Q10 se běžně vyskytují v případě snížené činnosti nadledvinek. A to vede ke stresu, ztrátě vitality, k trvalé únavě, přibývání na váze, suché pokožce a pomalému trávení či vylučování.
  • Chrání buňky před poškozením - nebezpečné jsou zejména volné radikály. Jedná se o reaktivní molekuly, které stojí za řetězovou reakcí poškození našich buněk. Ty následně nedokážou vykonávat svou práci čehož důsledkem je nakonec snížení činnosti celých orgánů a tkání. Koenzym Q10 je výborným společníkem dalšího silného antioxidantu - vitamínu E.
  • Zlepšuje plodnost - plodnost žen klesá s věkem v důsledku poklesu počtu a kvality dostupných vajíček. Tento proces se účastní i koenzym Q10. Jeho pravidelné doplňování však může do určité míry tento proces zvrátit nebo oddálit.
  • Udržuje zdravou pokožku - pokožka je největší orgán. Ohrožují ji však jak vnitřní, tak vnější faktory. Přímá aplikace na pokožku však na základě antioxidačních vlastností koenzymu Q10 dokáže v tomto procesu pomoci a pokožku udržovat mladou a bez vrásek.
  • Pomáhá při migréně - nesprávná funkce mitochondrií může vést ke zvýšenému příjmu vápníku buňkami a nadměrné produkci volných radikálů. A to vede v mnoha případech ik migréně a ke snížení antioxidační ochrany. Koenzym Q10 však zvyšuje funkci mitochondrií a proto dokáže pomoci i při bolestech hlavy.
  • Zvyšuje tělesnou kondici - a to hlavně snížením oxidačního stresu v buňkách a zlepšením mitochondriálních funkcí.
  • Pomáhá při cukrovce - podle jedné studie, pravidelné doplňování koenzymu Q10 výrazně snížilo hladinu cukru v krvi nalačno u pacientů s diabetes mellitus typu.
  • Snižuje riziko rakoviny - nízké hladiny koenzymu Q10 jsou přímo spojeny s až o 53,3 % vyšším rizikem rakoviny. Rovněž se spolupodílejí na špatné prognóze různých typů rakoviny.

Doporučené dávkování:  Užívejte 2 kapsle denně s jídlem.  

Složení:  Voskový kukuřičný škrob, jedlá želatina, Q10, DL-alfa tokoferylacetát, barvivo (oxid železitý) 

1 dávka: 2 kapsle   Dávka v produktu: 30
Obsah živin:   NRV %*

Koenzym Q10 100 mg  
Vitamín E 2,9 mg 24%
* NRV%: Referenční hodnota denního příjmu pro dospělé.
 

Upozornění:  Uchovávejte mimo dosah malých dětí! Produkt nenahrazuje smíšenou stravu a zdravý životní styl! Nepřekračujte doporučené denní množství!

 

Informace pro alergeny:  Vyrobeno v závodě, který zpracovává mléko, vejce, lepek, sóju, arašídy, lískové ořechy, ryby a přísady z korýšů.

 

Zachová si kvalitu:  Do konce měsíce uvedeného na obalu (měsíc/rok)

 

Skladování:  Chraňte výrobek před slunečním zářením nebo jiným teplem, mezi 6 a 26 ºC 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny
Hmotnost: 0.2 kg
Forma: Kapsle
Balení: 1-100 kapslí
Země Původu: Maďarsko