Body Attack Vitamín C + Zinek - 90 kapslí

Značka: Body Attack

  • 300 mg vitamínu C na kapsli
  • 5 mg síranu zinečnatého na kapsli
  • Antioxidant
  • Podpořte svůj imunitní systém
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání
Můžeme doručit do:
17.6.2024
Kód: 4250350537145
179 Kč
Body Attack Vitamín C + Zinek - 90 kapslí
Značka: Body Attack

BODY ATTACK Vitamin C-Depot plus Zinc obsahuje kyselinu L-askorbovou a minerál zinek . Obě živiny přispívají k funkčnosti imunitního systému a chrání buňky před oxidativním stresem, který je způsoben např. vysokou fyzickou námahou při sportu nebo psychickou zátěží.

Sportovci se silnou fyzickou námahou nebo lidé, kteří nepřijímají dostatek vitamínu C ve stravě, mohou zabránit nedostatečnému přísunu vitamínu C užíváním doplňkového přípravku. Dodatečně obsažený zinek může podporovat energetický metabolismus.

Vyplatí se vědět: Proč je kyselina askorbová pro tělo tak důležitá?

Kyselina askorbová je silný antioxidant, který pomáhá chránit buňky těla před oxidačním stresem. Volné radikály se v těle tvoří zejména v důsledku zátěže životního prostředí, jako jsou spaliny, pesticidy a kouř nebo při fyzické a psychické zátěži. Ty spouštějí reakce oxidativního stresu, které mohou také ovlivnit imunitní funkce a fyzickou odolnost. Kyselina askorbová se také podílí na syntéze prolinu, důležité složky proteinů pojivové tkáně, které se vyskytují v kostech, zubech, dásních, krevních cévách a kloubních chrupavkách.


Při nedostatku nebo nedostatku kyseliny askorbové nemusí normální tvorba kolagenu správně fungovat, a proto by měl být zajištěn dostatečný přísun kyseliny askorbové. Kyselina askorbová je v těle potřebná pro důležité enzymatické metabolické procesy. Například kyselina askorbová udržuje aktivní enzym hydroxylázu pro syntézu karnitinu, který hraje klíčovou roli v energetickém a tukovém metabolismu. V těle podporuje vstřebávání železa a tím nepřímo reguluje přenos kyslíku do tělesných buněk. Zároveň zabraňuje oxidaci železa, takže buňky těla mohou být chráněny před oxidativním stresem. Kyselina askorbová může dokonce obnovit svůj přidružený vitamín E, pokud byl oxidován volnými radikály. Tělo také potřebuje kyselinu askorbovou pro tvorbu neurotransmiterů (např serotonin) k udržení normální funkce nervového systému a paměti. Může tedy také pomoci snížit únavu a únavu, zejména v obdobích fyzické a duševní námahy.
Závisí na dostatečném příjmu kyseliny askorbové, protože tělo si kyselinu askorbovou nedokáže vyrobit endogenně. Čerstvé ovoce a zelenina jsou bohaté na kyselinu askorbovou, ale velkou část jí ztrácejí, jakmile se uvaří. Proto se doporučuje jíst alespoň 3 porce syrového ovoce a zeleniny denně. V případě nedostatku může být dobrým doplňkem BODY ATTACK Vitamin C-Depot plus zinek. Kapsle obsahuje 300 mg kyseliny askorbové. Dochází k opožděnému uvolňování kyseliny L-askorbové v těle. Tělo je tak po určitou dobu zásobováno kyselinou askorbovou.

Jaké další látky jsou stále aktivní v BODY ATTACK Vitamin C-Depot plus Zinek?
Produkt BODY ATTACK Vitamin C-Depot poskytuje také minerál zinek, který se podílí na více než 300 enzymatických metabolických procesech. Anabolický hormon inzulín je syntetizován v beta buňkách slinivky břišní. Zinek je součástí zásobního hormonu a je zodpovědný za transport živin z krevního řečiště do svalových a tělesných buněk. Proto může zinek přispívat k normálnímu metabolismu sacharidů a mastných kyselin.
BODY ATTACK Vitamin C-Depot plus Zinc může podpořit energetický metabolismus zejména sportovců, kteří se potýkají se zvýšeným energetickým výdejem a nedostatkem zinku. BODY ATTACK Vitamin C-Depot plus Zinc má množství 5 mg síranu zinečnatého na kapsli.
Zinek by mohl být užitečným doplňkem v kulturistice, protože minerály mohou přispívat k normální syntéze bílkovin a udržení normální hladiny testosteronu. Vitamin C-Depot plus Zinc je vhodný i pro ženy, protože zinek může přispět k udržení vlasů, pokožky a nehtů.

Doporučené dávkování: Užívejte 1 kapsli denně s dostatečným množstvím tekutin (200 ml). Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Složení: kyselina L-askorbová, plnivo (celulóza), želatina (kapsle (hovězí maso)), glukonát zinečnatý, separační látky (stearát hořečnatý, oxid křemičitý), barviva (oxid titaničitý, žluť FCF). 

Nutriční hodnoty:

Denní dávka (1kapsle)
Vitamín C
300 mg
Zinek
5 mg

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamín C
Hmotnost: 0.1 kg
Forma: Kapsle
Balení: 1-100 kapslí
Země Původu: Německo