Sušené plody a semena

Sušené plody a semena jsou perfektní svačinkou nebo doplňkem zdravé snídaně. Ovoce sušené teplem je měkké, voňavé a sladké. Ovoce sušené mrazem je křupavé, lehké a zachovává si svou typickou vůni a chuť. Oba typy obsahují mnoho vitamínů a minerálních látek. 

Pochutnejte si například na banánech, které nejsou doslazované a obsahují jen cukr přirozeně se vyskytující v ovoci. Nebo si zobněte jahody v čokoládě. Jejich výrazná chuť posune mlsání na novou úroveň.

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
hlavni nahled 2
Akce
149 Kč / ks
179 Kč (–16 %)
Kód: 3829

Proč se ovoce suší? 

Dostali jste v zimě chuť na meruňky? Nemusíte si kupovat ty bez chuti ze supermarketu. Pochutnejte si raději na sušeném ovoci. Odstraněním vody se prodlužuje trvanlivost potravin už po staletí. Sušené ovoce a zelenina mají vysoký obsah vlákniny a sacharidů. Jsou chutné, výživné a snadno se skladují

Jaký je rozdíl mezi ovocem sušeným teplem a mrazem?

K mlsání si můžete vybrat dva typy sušeného ovoce - sušené teplem nebo mrazem. Jaký je mezi nimi rozdíl? 

Ovoce sušené teplem

Tento typ ovoce je sušený na slunci nebo v sušičce. Správně sušené ovoce je měkké, sladké a voňavé. Obsahuje také plno vitamínů a minerálních látek. Ale pozor, sušené ovoce má vysoký obsah přírodních sacharidů a není vhodné pro nízkosacharidovou dietu. Vitamin C při sušení teplem výrazně snižuje, vitamin A však bývá zachován. 

Ovoce sušené mrazem 

Ovoce sušené mrazem je také známé jako lyofilizované. 100 g lyofilizovaného ovoce je vyrobeno přibližně z 600 g čerstvého. Zachovává si původní strukturu, barvu, chuť, vůni i vitamíny. Je také křupavé a velmi lehké. Pozor, lyofilizované ovoce si zachovává také přírodní cukry, proto ho při dietě konzumujte s mírou.