Proteiny

Protein je vhodný pro každého, kdo potřebuje zvýšit příjem bílkovin ve stravě. Užívají ho aktivní sportovci, fitnessácicrossfiťáci, powerlifteři, vegetariáni, vegani a oceníte ho také při redukci váhy nebo během rekonvalescence po úrazu. Protein tělu poskytuje vysoce kvalitní bílkoviny. Ty jsou nezbytné pro růst, regeneraci a udržení svalové hmoty. Proteinové nápoje jsou snadno vstřebatelné a stravitelné. 

Protein vám pomůže zvýšit svalovou hmotu, podpoří regeneraci po cvičení, sníží hladinu tělesného tuku a doplní bílkoviny do stravy. Protein si vychutnáte v podobě nápoje smíchaného s vodou nebo mlékem, přidat ho můžete také do kaše, tvarohu nebo do pečení.

Stránka 1 z 12 - 136 položek celkem
Fast Whey Protein Hera 80 Bez Příchuti Natural - 500g
Novinka
379 Kč / ks
Kód: 100110320270
PureGold Compact Whey Protein Příchuť Borůvkový Cheesecake - 1000 g
Novinka
549 Kč / ks
Kód: 9298
PureGold Compact Whey Protein Příchuť Čokoláda Banán - 1000 g
Novinka
549 Kč / ks
Kód: 9456
PureGold Compact Whey Protein Příchuť Čokoláda Kokos - 1000 g
Akce Novinka
499 Kč / ks
549 Kč (–9 %)
Kód: 9455
PureGold Compact Whey Protein Příchuť Čokoláda Pomeranč - 1000 g
Novinka
549 Kč / ks
Kód: 9457
PureGold Compact Whey Protein Příchuť Čokoláda Třešeň - 2300 g
Novinka
1 099 Kč / ks
Kód: 9311
PureGold Compact Whey Protein Příchuť Peanut Butter - 2300 g
Novinka
1 099 Kč / ks
Kód: 9317
PureGold Compact Whey Protein Příchuť Rýžový Puding - 2300 g
Novinka
1 099 Kč / ks
Kód: 9319
PureGold Compact Whey Protein Příchuť Skořicový Šnek  - 2300 g
Novinka
1 099 Kč / ks
Kód: 9313
mps 5 pro.jpg 2
Akce
1 399 Kč / ks
1 449 Kč (–3 %)
Kód: 2508
Fast Práškový Protein Hera 80 Borůvka-Vanilka - 500g
Akce
349 Kč / ks
379 Kč (–7 %)
Kód: 100110370270
Prom-in CFM Pure Performance Pistácie - 1000g
Akce
719 Kč / ks
749 Kč (–4 %)
Kód: CFM-PER-PISTAC-1000G
Nahoru
Další produkty

Jaký protein vybrat?

Vyberte si z široké nabídky proteinů a rozličných příchutí. Nabízíme syrovátkové proteinyvícesložkové proteinykaseinové proteiny nebo veganské proteinySáčkové proteiny jsou vhodné na cesty a také pro ty, kteří chtějí zkoušet nové příchutě. Kromě klasických příchutí jako jsou jahoda, banán nebo čokoláda si pochutnáte také na slaném karamelu, třešních, vanilka bourbonu, rýžovém pudinku nebo citronovém cheesecaku.

Živočišné a rostlinné proteiny

  • Protein je koncentrovaná forma bílkovin a nejčastěji se vyrábí z živočišných a rostlinných zdrojů. Mezi ty živočišné patří syrovátkový protein známý také jako whey protein. Do rostlinných zdrojů řadíme sóju, hrách nebo například hnědou rýži. 

Syrovátkové proteiny

Syrovátkové proteiny můžeme rozdělit dle obsahu bílkovin a typu zpracování.

Syrovátkový proteinový koncentrát (Whey Protein Concentrate, WPC)

  • Syrovátkový koncentrát patří mezi nejčastěji používané formy syrovátkového proteinu a získává se z mléka. Skládá se ze 70 až 80 % bílkovin, tuků, laktózy (mléčného cukru) a dalších látek. Výhodou syrovátkového koncentrátu je jeho nižší cena a zachování většího množství přirozených bioaktivních složek syrovátky.

Syrovátkový proteinový izolát (Whey Protein Isolate, WPI)

  • Syrovátkový izolát je vysoce koncentrovaná forma syrovátkového proteinu. Skládá se z více než 90 % bílkovin. Díky speciální filtraci neobsahuje téměř žádný tuk ani laktózu. Syrovátkový izolát je stravitelný rychleji než syrovátkový koncentrát. Oceníte ho, pokud špatně trávíte laktózu nebo chcete konzumovat co nejméně tuku.

Syrovátkový proteinový hydrolyzát (Whey Protein Hydrolysate, WPH)

  • Syrovátkový hydrolyzát je nejvyšší formou syrovátkového proteinu. Vyrábí se pomocí hydrolýzy. Ta rozkládá bílkoviny na menší peptidy a aminokyseliny a zajišťuje jeho rychlou stravitelnost a vstřebatelnost. Syrovátkový hydrolyzát vám pomůže s okamžitou regenerací svalů po náročném tréninku. Neobsahuje téměř vůbec žádný tuk ani laktózu.

Další druhy proteinových prášků 

Mezi nejoblíbenější proteiny patří ty syrovátkové. Své místo na trhu mají ale i další druhy: 

Kasein

  • Kasein je známý také jako noční protein. Doporučuje se užívat před spaním, kvůli pomalému vstřebávání a dlouhodobému uvolňování aminokyselin. Pomůže vám s regenerací svalů a tkání. Získává se z mléka, proto není vhodný pro vegany. 

Hovězí protein 

  • Hovězí protein se získává z hovězího masa a je ideální pro ty, kteří mají intoleranci na laktózu. Mezi sportovci je velmi oblíbený, protože pomáhá s budováním svalů, regenerací a obnovou po náročném tréninku. 

Vaječný protein

  • Vaječný protein se získává z vaječného bílku a obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Je snadno stravitelný, má nízký obsah tuků a sacharidů a neobsahuje laktózu. Pomáhá s růstem, regenerací a udržením svalové hmoty.

Veganský protein

  • Veganský protein neobsahuje živočišné složky a je proto vhodný pro vegetariány a vegany. Je bohatý na polynenasycené mastné kyseliny. Také obsahuje velké množství hořčíku, železa, draslíku a zinku. Nejčastěji je vyroben z luštěnin (sója, čočka, hrách, cizrna) nebo z obilovin (rýže, quinoa).

Vícesložkový protein 

  • Vícesložkové proteiny kombinují různé zdroje jako je syrovátkový protein, kasein, vaječný protein nebo rostlinné proteiny. Jejich výhodou je dlouhodobé uvolňování aminokyselin, optimální využití a všestrannost. 

Proč je protein pro sportovce tak důležitý

Protein pro sportovce je doplněk stravy využívaný k regeneraci svalů po tréninku. Obsahuje vysoké množství bílkovin, které přispívají k růstu a udržení svalové hmoty. Více o proteinu a jeho užívání se dozvíte v článku Proč je protein pro sportovce tak důležitý?.