QNT Vitamín D3 - 90 Kapslí

Značka: QNT
  • posiluje kosti a zuby
  • přispívá k udržení svalových funkcí
  • napomáhá správnému fungování imunitního systému
  • užívejte 3 kapsle denně
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání
Můžeme doručit do:
17.6.2024
Kód: QNT1329
199 Kč
QNT Vitamín D3 - 90 Kapslí
Značka: QNT

PROČ UŽÍVAT VITAMIN D3?

Vitamín D3, také známý jako sluneční vitamín, je syntetizován přímo v těle působením slunečních paprsků. V důsledku toho může být potřeba tohoto vitamínu větší u lidí, kteří žijí v klimatu s malým množstvím slunečního záření. Je to biologicky nejdostupnější forma vitaminu D. Pomáhá udržovat normální stavbu kostí, pomáhá zvyšovat svalovou sílu a podporuje zdravý imunitní systém. Je nutné mít optimální příjem tohoto vitamínu. Tento doplněk stravy je vyroben tak, aby vám usnadnil příjem vitaminu D3 a pomohl vám udržet dobrou hladinu vitaminu D po celý rok.

qnt-care-vitamin-d3-palmier

Informace Zdroj 1 kapsle
Vit D3 Lanolin z ovčí vlny 75 Ug

VITAMÍN D3, VAŠE DENNÍ DÁVKA SLUNCE

Vitamín D3 je vitamín, který si tělo dokáže syntetizovat vystavením slunečnímu záření. Právě sluneční paprsky poskytují vitamín D3 působením slunečních paprsků, které procházejí kůží a do těla. Potřeba vitamínu D proto může být vyšší pro lidi na severní polokouli. Většina lidí žijících v Evropě nemá dostatek slunečního záření, aby si mohli nárokovat dobrý přirozený přísun vitamínu D3, a to ani v letních měsících. Špatné počasí, nedostatek slunečního záření a příliš málo světla jsou překážkami aktivace tohoto vitaminu. To je důvod, proč je tento doplněk stravy nezbytný, abyste získali svůj příjem vitamínu D3 a obnovili chybějící sluneční paprsky ve vašem každodenním životě.

Pro muže jsou důležité dvě formy vitaminu D: vitamin D2 (ergokalciferol) a vitamin D3 (cholekalciferol). Vitamin D2 je přirozeně syntetizován rostlinami. Vitamin D3 je produkován tělem, když je kůže vystavena ultrafialovému záření (hlavně UV-b paprskům) ze slunečního záření. Cholekalciferol (vitamín D3) je živočišného původu a je to typ vitaminu D, který se tvoří vystavením slunečnímu záření, zatímco ergokalciferol (vitamín D2) pochází z rostlin.

Přísun vitaminu D3 je většinou endogenní, to znamená, že je syntetizován slunečním zářením. V nízkých dávkách je také exogenní a nachází se v potravinách, jako jsou ryby, vejce a některé mléčné výrobky. Aby byl zajištěn optimální denní příjem vitaminu D3, měly by být tyto potraviny konzumovány ve velkém množství. Vitamín D3 je dvakrát účinnější než D2 rostlinného původu. Naše tělo dokáže využít vitamín D2 v malém množství, ale mnohem lépe využívá vitamín D3, což je vitamín D zvířat a lidí. Pro odborníky na vitamín D je vitamín D3 nejlepším doplňkem.

Ultra koncentrované složení 3000 IU našeho doplňku pokrývá všechny denní potřeby vitaminu D3 a umožňuje vám vytvořit místo pro slunce. Je to vitamín D s největší biologickou dostupností. Jeho asimilace v těle je rychlá a nesrovnatelně účinná. Navíc tento doplněk stravy s vitamínem D3 bude mít jakékoli vedlejší nebo nežádoucí účinky.

JAKÉ JSOU VÝHODY VITAMINU D3?

Vitamin D3 je nezbytný vitamin, který má v těle různé účinky. Jednou z jeho hlavních výhod je přispívat k udržení normálního stavu kostí. Působí jako preventivní prostředek proti oslabení kostí a úbytku kostní hmoty. Jeho působení na vývoj a zachování kostí je podporováno vstřebáváním vápníku a fosforu. Vitamin D3 zvýší přítomnost těchto dvou základních minerálů, které hrají hlavní roli ve struktuře kostí. Tím, že podporuje tvorbu vápníku, pomáhá posilovat kosti. Vitamin D3 může být také nezbytný pro posílení vašich zubů. Nedostatek vitaminu D3 může způsobit kazy a podporovat krvácení dásní. Tyto nepříjemnosti mohou následně vést k poruchám imunitního systému.

Tento ultrakoncentrovaný doplněk stravy vitamin D3 působí také na zlepšení svalové funkce. Nedostatek vitaminu D3 může nepříznivě ovlivnit zdraví kostí, ale může také vést ke svalové slabosti. Vitamin D3 zvýší účinnost mitochondrií, jejichž úlohou je přispívat k energetickému metabolismu. Tento zvýšený příjem energie umožňuje svalům pracovat efektivněji. To je důvod, proč absorpce tohoto vitamínu může zlepšit svalovou výkonnost. Tato akce v rámci energetických center buněk bude také bojovat proti svalové únavě, a proto podpoří lepší regeneraci svalů. Konečně hraje roli při snižování zánětu svalů. Křeče a jiná ztuhlost lze zmírnit příjmem vitaminu D3.

Další výhodou vitaminu D3 je jeho působení v rámci imunitního systému. Stimulací tvorby protilátek ovlivní tento základní vitamín celkovou imunitu těla. Protilátky, které stimuluje, budou působit přímo proti všem patogenům, které chtějí přijít do kontaktu s tělem. Kromě toho, že tento vitamín přispívá ke správnému fungování imunitního systému aktivací antimikrobiálních látek. Vitamín D3 je tedy ideálním doplňkem, aby ve vás opět zazářil slunce.

Kdy užívat vitamín D3? Vitamin D3 by měl být užíván během dne.

Kolik kapslí? 1 kapsle denně.

Jak užívat kapsle? Jednoduše je zapijte velkou sklenicí vody.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamín D
Hmotnost: 0.25 kg
Forma: Kapsle
Balení: 1-100 kapslí
Země Původu: Belgie

Doplňky stravy QNT – nejoblíbenější doplňky stravy mezi sportovci

Společnost  QNT se řadí mezi přední výrobce doplňků stravy na světě. Na trhu je již od roku 1991 a získala si tak srdce mnoha sportovců. Sídlo této společnosti je v Belgii, avšak její pobočky lze najít též v USA, Velké Británii, Nizozemsku, Indii a Brazilii.  Všechny její produkty jsou vyvíjeny s ohledem na použití nejkvalitnějších surovin v certifikovaných výrobních zařízeních. Mezi jejich výrobky patří především Whey proteiny, aminokyseliny (BCAA), proteinové nápoje, doplňky stravy, tyčinky, BCAA vody a další.