Veganské proteiny

Veganské proteiny jsou vhodné pro vegetariány a vegany. Oceníte je také, pokud špatně trávíte laktózu nebo prostě jen upřednostňujete rostlinné produkty. Veganské proteiny totiž neobsahují žádné živočišné složky. Naopak vám ale nabídnou velké množství hořčíku, železa, draslíku a zinku. Nejčastěji jsou vyrobeny z luštěnin (čočka, sója, cizrna, hrách) nebo z obilovin (quinoa, rýže). 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
PureGold Magic Vegan Protein - 500g
Akce
PureGold Magic Vegan Protein - 500g
Skladem - ihned k odeslání
299 Kč / ks
549 Kč (–45 %)
Kód: 3993/ARA

Typy veganských proteinů 

Mezi veganské proteiny patří například hrachový, sojový, konopný nebo rýžový. Oblíbené jsou také vícesložkové veganské směsi

Hrachový protein 

Hrachový protein obsahuje větší množství vlákniny, která vás zasytí na delší dobu. Díky šetrnému zpracování se při jeho výrobě zachovávají všechny enzymy i důležité aminokyseliny. Pochutnejte si na něm v šejku nebo ho přidejte do kaše či do pečení. 

Sojový protein 

Sojový protein obsahuje až 80 % bílkovin. Je vhodný pro vegetariány, vegany, osoby s intolerancí na laktózu a variantu sojového proteinu bez lepku ocení také celiaci. Sojový protein přimíchejte do svého oblíbeného drinku, přidejte ho do snídaňové kaše nebo do tvarohu. 

Konopný protein

Konopný protein pochází z konopných semen a obsahuje přibližně 50 % bílkovin. To je oproti ostatním proteinům poměrně málo, proto se doporučuje kombinovat ho s jinými veganskými proteiny. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, aminokyseliny a je vhodný pro osoby s intolerancí na laktózu a lepek. 

Rýžový protein 

Rýžový protein obsahuje až 80 % bílkovin, aminokyseliny, vlákninu, sacharidy a vitamíny. Naopak neobsahuje žádný tuk ani cukr a proto je vhodný při dietě. Ocení ho vegani, vegetariáni, osoby s intolerancí na laktózu i celiaci. Stejně jako všechny ostatní proteiny ho můžete přidat do drinku, kaše nebo například tvarohu. 

Vícesložkový veganský protein 

Veganské směsi jsou kombinací jednotlivých veganských proteinů a nabízí jejich hlavní výhody v jedné dávce. Užijte si jejich vlastnosti ve vaší oblíbené pochutině. Přidejte je do šejku, upečte z nich zdravý koláč nebo je smíchejte s müsli a dopřejte si výživnou snídani.