Prom-in BCAA Synergy Příchuť Malina - 550 g

Neohodnoceno
Značka: Prom-in
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Na dotaz
Kód: 2981
719 Kč
Prom-in BCAA Synergy Příchuť Malina - 550 g
Neohodnoceno
Značka: Prom-in

POPIS PRODUKTU:

Unikátní kombinace klíčových aminokyselin ve volné formě. Obsažené aminokyseliny mají prokazatelný ergogenní efekt, který prokazují mnohé studie stejně jako zkušenosti vrcholových sportovců.  

Slovo „synergy“, česky synergie, označuje efekt součinnosti jednotlivých složek, který je větší či kvalitativně lepší než prostý součet jednotlivých složek.

 

Jednotlivé složky:

BCAA

Neboli větvené aminokyseliny tvoří základ produktu BCAA SYNERGY. Ty jsou v daném produktu zastoupeny v poměru 2:1:1, který se jeví jako nejvhodnější při užívání na lačný žaludek. Tedy právě v období kolem tréninku. BCAA jsou ve svalových vláknech zastoupeny 35 % ze všech esenciálních aminokyselin a jsou nezbytné pro jejich růst. Mimo to také slouží jako významný energetický zdroj pro svaly během fyzického výkonu. Při tréninku tedy svaly spotřebovávají vlastní BCAA a mění je na energii. Pokud užijete BCAA před tréninkem, dodáte tělu potřebný zdroj energie a ochráníte tak svoji svalovou hmotu před degradací. Velmi vhodné je pak užití BCAA po tréninku, neboť tyto aminokyseliny se opravdu stávají stavebními kameny bílkovin a jsou důležité pro nastartování svalového růstu.

A-AKG

Neboli Arginin-alfa-ketoglutarát, je sloučenina aminokyseliny argininu a kyseliny glutarové. A-AKG v organismu stimuluje produkci oxidu dusnatého, známého také jako NO. O působení NO na lidský organismus by se dal napsat další článek. Pro jeho efekty jako oddálení únavy při tréninku, zvýšení výkonu, zvýšená spotřeba glukózy, výraznější prokrvení svalů a další, se A-AKG často používá jako základ většiny předtréninkových suplementů. Arginin je však vhodné užít i po tréninku, kdy pracuje jako synergista pro BCAA.

L-GLUTAMIN

Jedná se o nejhojněji zastoupenou aminokyselinu v kosterním svalstvu. Důležitá je především jeho role v podpoře proteosyntézy. Pokud je hladina glutaminu v krvi snížená, ostatní aminokyseliny jsou konvertovány (převedeny) na glutamin, aby se tento deficit vyrovnal. V opačném případě, tedy pokud je hladina glutaminu na vysoké úrovni, není tato konverze jiných aminokyselin na glutamin potřebná. Z tohoto důvodu jsou glutaminu připisovány výrazně antikatabolické vlastnosti a také podporuje aktikatabolickou funkci BCAA.

Vitamin B6

Abychom zajistili maximální efektivitu BCAA SYNERGY, nemohli jsme opomenout ještě jednu složkou. Jedná se vitamin B6 neboli pyridoxin. Ten se aktivně účastní všech procesů proteosyntézy (tvorby bílkovin). Je zcela zásadní pro optimální vstřebávání BCAA. Podstatná je i jeho energetická funkce při produkci alaninu a následně glukózy. Oddálením tvorby kyseliny mléčné ve svalech podporuje výkon. Pozitivní vliv na regeneraci má omezení tvorby jaterní močoviny a amoniaku během fyzické námahy.

 

 Účinné látky v 1 dávce:

  • 5 g - BCAA
  • 3 g - A-AKG (L-arginin Alfa-Ketoglutarát)
  • 2 g - L-glutamin
  • 3,3 mg - Vitamín B6

NÁVOD NA PŘÍPRAVU:

11 g (3 zarovnané odměrky) rozmíchejte v šejkru ve 300-400 ml neperlivé vody.

DOPORUČENÉ DENNÍ DÁVKOVÁNÍ:

1 dávka = 11 g, užívejte před a/nebo po tréninku.

Balení (550 g) obsahuje 50 porcí.

 SLOŽENÍ:

L-leucin, L-isoleucin, L-valin, A-AKG (L-arginin alfa ketoglutarát), L-glutamin, sladidla: sukralóza a neohesperidin, regulátor kyselosti: kyselina citrónová, vitamín B6 (pyridoxin-hydrochlorid), aroma.

  • pro malinovou, melounovou a višňovou příchuť: koncentrát červené řepy

VÝŽIVOVÉ HODNOTY:

  ve 100 g v porci (11 g)
Energetická hodnota 1120 kJ/266 kcal 123 kJ/29 kcal
Bílkoviny 0 g 0 g
Sacharidy 3,5 g 0,4 g
- z toho cukry 0,5 g 0,04 g
Tuky <0,1 g <0,1 g
- z toho nas. mastné kyseliny 0 g 0 g
Sůl 0 g 0 g
Hodnoty funkčních látek 
L-leucin 22,7 g 2,5 g
L-isoleucin 11,4 g 1,25 g
L-valin 11,4 g 1,25 g
L-glutamin 18,2 g 2 g
A-AKG (L-argininalfa-ketoglutarát) 27,3 g 3 g
Vitamin B6  30 mg (2136 % RHP/RI*)  3,3 mg (235 % RHP/RI*)

Doplňkové parametry

Kategorie: BCAA aminokyseliny
Hmotnost: 0.55 kg
Forma: Prášek
Balení: 501 g a více
Příchuť: Malina
Země Původu: Česká Republika
Položka byla vyprodána…